HomeUncategorized

Mensil- skutki uboczne, środki ostrożności, łączenie z alkoholem i innymi lekami

Mensil- skutki uboczne, środki ostrożności, łączenie z alkoholem i innymi lekami
Like Tweet Pin it Share Share Email

Mensil jest to jeden z wielu preparatów używanych w leczeniu zaburzeń erekcji, tylko i wyłącznie u mężczyzn dorosłych. Zaburzenia te mogą dotyczyć niemożności uzyskania bądź utrzymania erekcji.

Mensil- skutki uboczne

 

Tak jak w przypadku pozostałych tego typu środków i Mensil może wywoływać pewne działania niepożądane. Nie muszą one jednak wystąpić we wszystkich przypadkach, oprócz tego mogą różnić się natężeniem. Najczęściej po przyjęciu dawki środka, mężczyźni zmagają się z bólem głowy. Często występujące skutki uboczne to: nudności, nagłe zaczerwienienie, zaburzenia widzenia barwnego objawiające się przewagą widzenia jednobarwnego, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, niestrawność.

Niezbyt często mężczyźni skarżą się na: uczucie zmęczenia, ból oczu, wzmożoną senność, kołatanie serca, chorobę refluksową przełyku, bóle kończyn i mięśni, uczucie suchości w ustach, fotopsję, wymioty, niedoczulicę, zaburzenia łzawienia, zawroty głowy o pochodzeniu ośrodkowym, zatkanie zatok, krwiomocz, wysypkę, niedoczulicę, światłowstręt, krwawienia z nosa, nieżyt nosa, szumy uszne, nadwrażliwość, ból górnej części jamy brzusznej, uczucie gorąca, widzenie jaskrawe, tachykardię, przekrwienie gałki ocznej, zapalenie spojówek, przyspieszenie akcji serca, bóle w klatce piersiowej, nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze.

Rzadko natomiast odnotowuje się takie efekty uboczne jak: obrzęk nosa, zawał serca, widzenie obwódek wokół źródeł światła, przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego niezwiązana z zapaleniem tętnic, udar naczyniowy mózgu, toksyczna martwica naskórka, migotanie przedsionków, nagła śmierć sercowa, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, zmętnienie ciała szklistego, przekrwienie spojówek, odbarwienie twardówki, niestabilna dławica, uczucie ucisku w gardle, przemijający napad niedokrwienny, retinopatia miażdżycowa, drgawki nawracające, zamknięcie naczyń siatkówki, arytmia komorowa, niedoczulica jamy ustnej, nasilona erekcja, podwójne widzenie, priapizm, zaburzenia siatkówki, rozwój jaskry, krwawienia z prącia, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk oka bądź powieki, omdlenia, zaburzenia tęczówki, krwotok siatkówkowy, krótkowzroczność, krwawa sperma, rozszerzenie źrenic, podrażnienie oka, drgawki, drażliwość, ubytki pola widzenia, zaburzenia oka, niedomoga widzenia, utrata słuchu, spadek ostrości widzenia, obrzmienie oka, suchość nosa.

Mensil a spożywanie alkoholu

 

Podczas przeprowadzonych badań nie wykryto żadnych interakcji pomiędzy alkoholem a produktem Mensil. Alkohol nie nasila działania leku opierającego się na zmniejszeniu ciśnienia krwi. Jednakże w trakcie sięgania po ten produkt, nie należy jednak nadużywać alkoholu, gdyż mocne trunki mogą przyczyniać się i nasilać zaburzenia erekcji. Alkohol powinien więc być spożywany w umiarze, a więc lampka wina przed stosunkiem nie zaszkodzi, a jedynie pomoże mężczyźnie się rozluźnić.

Mensil i środki ostrożności

 

W niektórych przypadkach konieczne okazuje się zachowanie dodatkowych środków ostrożności. Osoby cierpiące na pewne schorzenia przed sięgnięciem po Mensil, powinny najpierw udać się na konsultację lekarską. Jest to niezbędne w przypadku:

  • zaburzeń krzepnięcia krwi
  • chorób nowotworowych
  • wrzodów żołądka albo dwunastnicy
  • niedokrwistości sierpowatokrwinkowej
  • dolegliwości sercowych
  • anatomicznego zniekształcenie prącia albo choroby Peyroniego

Ponadto, jeśli zauważy się u siebie jakiekolwiek objawy, na przykład w postaci zaburzenia widzenia, należy od razu zaprzestać przyjmowania leku i zgłosić się do lekarza. Lek może być używany jedynie przez mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji. Preparat nie może być stosowany przez kobiety i osoby w wieku poniżej 18 lat.

Mensil a inne leki

 

Nie wolno przyjmować leku Mensil wraz ze środkami na tętnicze nadciśnienie płucne i pozostałymi inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Jest to spowodowane tym, iż sildenafil znajdujący się w składzie tego produktu, mógłby doprowadzić do spotęgowania działania azotanów albo leków z grupy inhibitorów PDE5, doprowadzić do obniżenia krwi i wystąpienia uciążliwych skutków ubocznych.

 

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *