HomeUncategorized

Kreatyna a męska potencja

Kreatyna a męska potencja
Like Tweet Pin it Share Share Email

Kretyna jest często stosowanym suplementem diety, zwłaszcza przez osoby chodzące na siłownie, które liczą na szybki wzrost masy mięśniowej. Należy jednak pamiętać, iż monohydrat kreatyny może mieć niekorzystny wpływ na męską potencję. Doprowadza do obniżenia libido, osłabienia erekcji, orgazmu, a także do obniżenia płodności. Sięgając po tę odżywkę, należy liczyć się z tymi właśnie konsekwencjami jej przyjmowania.

Czym jest kreatyna?

 

Kreatyna (kwas β-metyloguanidynooctowy) jest to organiczny związek chemiczny, w którego skład wchodzi guanidyna i kwas octowy. Występuje ona w ludzkim organizmie naturalne i znajduje się w komórkach mięśni, w ilości 120-140 gram. Produkcja jej następuje w wątrobie, nerkach, trzustce, mózgu i jądrach, a jej synteza przeprowadzana jest z trzech aminokwasów (arginina, metionina, glicyna). Niekiedy  suplementacja kreatyny jest wskazana, aczkolwiek osoby cierpiące na zaburzenia wzwodu nie powinny ją przyjmować, gdyż może to jeszcze pogorszyć ich problem.

Jak działa kreatyna?

 

Kreatyna przyjmowana jest głównie przez osoby aktywne fizyczne, uprawiające sport i chodzące na siłownię. To właśnie ten związek stanowi główny nośnik energii w komórkach mięśniowych. Dzięki niemu można ją gromadzić i uwalniać, przez co może służyć w celu budowy białek. Jej wyższy poziom pozwala na szybki wzrost siły mięśni i zwiększenie beztłuszczowej masy ciała, właśnie dlatego jest często suplementowana. Ponadto, związek ten działa antykatabolicznie, a więc zabezpiecza przed zniszczeniem mięśni w fazie regeneracji. Zwiększa siły witalne i dodaje energii, jaka jest potrzebna osobom aktywnym fizycznie. Ponadto prowadzi do znacznego zwiększenia wydolności organizmu, a więc osoba ją przyjmująca może ćwiczyć dłużej i intensywniej.

Jak kreatyna wpływa na potencję?

 

Według lekarzy kreatyna ma bardzo negatywny wpływ na funkcje seksualne mężczyzny. Przede wszystkim odpowiada za zmniejszenie popędu seksualnego i przyczynia się do niemożności uzyskania wzwodu. U mężczyzn poddanych badaniu, którzy suplementowali kreatynę, można było zauważyć obniżenie popędu seksualnego oraz upośledzenie zdolności osiągania pobudzenia seksualnego. Taki wpływ kreatyny nie pozwalał bądź znacznie utrudniał cały skomplikowany proces, jaki kończył się osiągnięciem erekcji.

Dlaczego monohydrat kreatyny doprowadza do obniżenia potencji?

 

Monohydrat kreatyny jest to najczęściej wybierana postać suplementu. Jak dotąd, nie wiadomo dlaczego doprowadza on do zmniejszenia libido. Niektórzy twierdzą, iż dzieje się tak przez wynikający problem z zagospodarowaniem tej substancji w organizmie i niezbędnego poniesienia wysiłku przez organizm w celu jej eliminacji. Warto podkreślić, iż kreatyna wywołuje mimowolne skurcze mięśni, a co za tym idzie, nie jest ona polecana osobom cierpiącym na zaburzenia wzwodu.

Kreatyna a płodność

 

Naukowcy twierdzą, iż kreatyna dodatkowo zmniejsza płodność. Działa niekorzystnie na produkcję ejakulatu i ruchliwość plemników. Jej suplementacja może również prowadzić do obniżenia zdolności do osiągania orgazmu, a więc również ejakulacji. Nie jest ona dobrą propozycją dla osób, które starają się o dziecko, gdyż może uniemożliwić zapłodnienie. Przyjmowanie zwiększonych dawek kreatyny może przyczynić się do zaburzeń seksualnych, a z nich mogą wyniknąć również problemy o podłożu emocjonalnym. Mężczyźni mający problemy z erekcją często obawiają się kontaktu z partnerką, odczuwają lek, mają nerwicę, niekiedy nawet depresję. Taki stan psychiczny wpływa negatywnie na całe otoczenie i wszystkie sfery życia mężczyzny.

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na kreatynę?

 

Organizm ludzki jest w stanie samodzielnie uzupełniać niedobory kreatyny, do których doszło przez naturalne reakcje. Najczęściej jest to od 1 do 3 gramów, a w przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie do 5 gramów. Odżywki dostępne na rynku z kreatyną zawierają nawet 25-30 gramów kreatyny, jest to więc niezwykle wysoka dawka. Jednakże takie dawkowanie producenci zalecają tylko i wyłącznie przez tydzień, po czym należy powrócić do dawki 5 gramów. Cała kuracja nie może trwać dłużej aniżeli 8 tygodni.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *