HomeUncategorized

Jakie są podstawowe rodzaje zaburzeń erekcji?

Jakie są podstawowe rodzaje zaburzeń erekcji?
Like Tweet Pin it Share Share Email

Z zaburzeniami erekcji zmaga się około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niska potencja była tematem tabu. Dziś o tego rodzaju dolegliwościach mówi się w sposób całkowicie otwarty. Dzięki temu mężczyźni nie wstydzą się, gdy dotknie ich taka przypadłość. Jednocześnie mają dostęp do wielu wysoce skutecznych metod leczenia. Wielu panów zastanawia się, jakie są podstawowe rodzaje zaburzeń erekcji. Z myślą o nich przygotowaliśmy niniejszy artykuł. 

Czym spowodowane są zaburzenia erekcji?

 

Specjaliści wyróżniają trzy podstawowe rodzaje zaburzeń erekcji. Mianowicie: całkowity brak wzwodu, niemożność utrzymania wzwodu przez odpowiednio długi czas a także uszkodzenie ciał jamistych w trakcie występowania penisa, przez co członek nie jest wystarczająco sztywny. Przyczyny wystąpienia niskiej potencji mogą być mocno zróżnicowane. Lekarze w pierwszej kolejności prowadzą diagnostykę polegającą na poszukiwaniu fizycznych przyczyn takiej dysfunkcji. Zawsze w pierwszym etapie specjalista przeprowadza dokładny wywiad lekarski.

Chce dowiedzieć się od przybyłego pacjenta, od jak dawna oraz z jaką częstotliwością uprawia seks, czy cierpi na jakieś choroby układu moczowo-płciowego, czy cierpi na chorobę weneryczną itd. W trakcie wywiadu lekarz może też dokonać wstępnej oceny, czy zaburzenia erekcji nie są spowodowane czynnikami o charakterze psychologicznym. Po przeprowadzonym wywiadzie na temat braku erekcji lekarz sprawdza poziom męskich hormonów płciowych, czyli androgenów. W bardzo wielu przypadkach zaburzenia poziomu tego hormonu są bezpośrednią przyczyną wystąpienia zaburzeń erekcji https://www.aptekakamagra.pl

Zdarza się także, że przyczyna niskiej erekcji tkwi w zbyt wysokim poziomie żeńskich hormonów, takich jak prolaktyna. Nowatorskim sposobem na zdiagnozowanie przyczyn zaburzeń erekcji jest monitoring wzwodów nocnych. Pacjent w takim przypadku jest podłączony do specjalnej aparatury, która bada, w jaki sposób zachowuje się jego członek. Najpopularniejsza metoda zbadania przyczyn zaburzeń erekcji to wstrzyknięcie do ciał jamistych prącia określonych leków, a następnie wnikliwa obserwacja postępującego wzwodu. W przypadku, gdy dojdzie do pełnej erekcji, wówczas przyczyną zaburzeń są czynniki psychologiczne.

Z kolei gdy wzwód będzie niewielki bądź nie będzie go wcale, wtedy jest to znak, iż mężczyzna cierpi na jakąś dysfunkcję o fizycznym charakterze. Następnie lekarz przeprowadza dokładniejszą diagnostykę, która będzie miała na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie skąd wzięły się zaburzenia erekcji. 

Zaburzenia erekcji wywołane przez czynniki psychologiczne

 

W wielu przypadkach zaburzenia erekcji są wywołane czynnikami fizycznymi, jednak coraz częściej mężczyźni cierpią na zaburzenia erekcji o charakterze psychologicznym. To stres sprawia, że mężczyzna nie może osiągnąć bądź utrzymać wzwodu przez odpowiednio długi czas. Dotyczy to w szczególności młodych mężczyzn, którzy nie mają jeszcze w sferze seksualnej odpowiedniego doświadczenia. Niedoświadczeni panowie boją się, że nie będą w stanie zaspokoić seksualnie swojej partnerki lub borykają się z bardzo niską samooceną lub nawet depresją.

Wszystko to sprawia, że ryzyko wystąpienia problemów z erekcją jest naprawdę niezwykle wysokie. U nieco starszych mężczyzn, około 30-tego roku życia, zaburzenia erekcji mają nieco inną przyczynę. Tutaj podstawowym powodem tego typu dolegliwości jest przemęczenie, brak ruchu oraz nieodpowiednie nawyki żywieniowe. Nawarstwiające się problemy zawodowe oraz osobiste powodują, że mężczyzna nie jest w stanie czerpać przyjemności z seksu. Jedyne o czym marzy po powrocie z pracy to pójść spać. Z kolei w przypadku mężczyzn, którzy skończyli 40-ty rok życia, następuje naturalny spadek produkcji męskiego hormonu, testosteronu przez organizm. Jednocześnie w tej grupie wiekowej dość często występują groźne choroby przewlekłe, które również mają duży wpływ na wystąpienie problemów ze wzwodem. Chodzi tutaj o schorzenia takie jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *