HomeUncategorized

Dysfunkcje w sferze seksualnej wśród mężczyzn – czym są spowodowane?

Dysfunkcje w sferze seksualnej wśród mężczyzn – czym są spowodowane?
Like Tweet Pin it Share Share Email

Najpopularniejsza dysfunkcja w sferze seksualnej, która dotyczy mężczyzn w sferze seksualnej, to zaburzenia wzwodu. Statystyki są wręcz zatrważające: na całym świecie niska potencja dotyczy około 150 milionów mężczyzn, zaś w Polsce około 3,5 milionów. Warto wiedzieć, że przyczyn wystąpienia zaburzeń erekcji jest naprawdę dużo. Tylko odpowiednia diagnoza oraz wprowadzenie właściwej terapii daje szansę na całkowite wyleczenie. 

Co to jest erekcja?

 

Erekcja oznacza wydłużenie oraz zwiększenie obwodu penisa na skutek odpowiednich bodźców o charakterze seksualnym. Dzięki nim mężczyzna jest zdolny do podjęcia aktywności seksualnej. Nawet 40% Polaków zmaga się z różnymi dysfunkcjami seksualnymi, takimi jak brak erekcji lub problem z jej utrzymaniem czy długa erekcja bez wytrysku. Kiedyś zaburzenia wzwodu dotyczyły w szczególności mężczyzn po przekroczeniu 40-tego roku życia. Obecnie przydarzają się one także młodym mężczyznom, który prowadzą bardzo niezdrowy styl życia: są przepracowani, nadużywają alkoholu, palą papierosy oraz są ciągle zestresowani. U młodszych mężczyzn obserwuje się także zjawisko polegające na przedwczesnej erekcji. Bez względu na to, jaki charakter ma dane zaburzenie, niezbędne jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Dzięki temu mężczyzna zyskuje szansę na odzyskanie dawnej sprawności seksualnej oraz satysfakcji z miłosnych igraszek ze swoją partnerką.

Z czego wynikają zaburzenia ze wzwodem?

 

Lista przyczyn, które mogą wywoływać wystąpienie problemów ze wzwodem, jest naprawdę wyjątkowo długa. Poniżej omawiamy najpopularniejsze przyczyny zaburzeń erekcji:

 • schorzenia nerek i wątroby,
 • przyjmowanie wybranych leków: psychotropów, na leczenie zaburzeń krążenia czy choroby wątroby,
 • nadużywanie używek, takich jak alkohol, papierosy, narkotyki,
 • choroby endokrynologiczne, takie jak schorzenia tarczycy czy cukrzyca,
 • choroba Peyroniego,
 • złamanie prącia,
 • chroniczny stres, depresja,
 • zaburzenia seksualne u partnerki,
 • uraz rdzenia kręgowego lub miednicy,
 • konflikt w relacji z partnerką,
 • choroby neurologiczne: udar mózgu, stwardnienie rozsiane,
 • lęk przed seksem,
 • strach przed kobietami,
 • siedzący tryb życia,
 • skłonności homoseksualne,
 • przepracowanie.

 

Czym objawiają się zaburzenia erekcji?

 

Problem zaburzeń erekcji może pojawić się jednorazowo, na przykład na skutek dużego stresu lub wypicia znacznej ilości alkoholu. Jeżeli niska erekcja ma charakter incydentalny, wtedy nie ma powodów do obaw. Wystarczy odpocząć, poprawić swój jadłospis oraz zrezygnować z używek, a z pewnością wszystko samoistnie powróci do normy. Niepełna erekcja, która zdarza się coraz częściej, jest już jednak niezwykle poważnym problemem. Może doprowadzić nie tylko do całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej, ale również do znacznego pogorszenia jego relacji z partnerką.

Statystyki wskazują, że tylko około 15% mężczyzn z zaburzeniami erekcji udaje się ze swoim problemem do lekarza. Jeszcze inny problem dotykający mężczyzn to długa erekcja bez wytrysku. Mimo tego, iż jest to problem dość rzadki, to jednak może on być niezwykle dużą dolegliwością. W takim przypadku także konieczne jest udanie się do lekarza. Tylko specjalista jest w stanie zdiagnozować istotę problemu, z którym zgłosił się pacjent oraz wydać odpowiednie zalecenia w zakresie terapii.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

 

Sposób leczenia zaburzeń erekcji uzależniony jest od tego, czym spowodowana jest ta dysfunkcja seksualna. Jeżeli zaburzenie jest wywołane przez czynniki psychologiczne, wtedy konieczna jest psychoterapia. Czynniki psychologiczne polegają na tym, że mężczyzna boryka się z wyjątkowo niską samooceną oraz stresuje się na samą myśl o seksie. Problem ten dotyczy najczęściej młodych mężczyzn, którzy nie posiadają odpowiedniego doświadczenia w sferze seksualnej, jednak nie jest to regułą. Psychoterapeuta pomaga takim mężczyznom w zaakceptowaniu swojego ciała oraz wyjaśnia im, jak uwierzyć w siebie. Z kolei, gdy przyczyna jest spowodowana przez czynniki fizyczne, wtedy konieczne jest zastosowanie terapii z wykorzystaniem leków takich jak Kamagra lub Viagra bez recepty

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *